Türkiye'nin En İyi Kamp Alanları

kamp alanları

1- Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Türkiye’nin dört bir yanındaki çadır ve karavan kamp alanları ile şehir hayatının karmaşasından uzaklaşıp doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yeşili, denizi ve doğal güzellikleriyle ülkemizde dört mevsim doğa tatili yapmak mümkün. İster hafta sonları bulunduğunuz konuma yakın yerlerde ister uzun süreli tatil rotaları oluşturarak doğayla iç içe tatilin tadına varabilirsiniz. Ailece ya da tek başınıza çadırınızı bagajınıza atıp gidebileceğiniz çadır kamp alanları veya evinizin konforunu minimal ölçülerde sunan karavanla gezebileceğiniz karavan kamp yerleri sayısız seçeneklerden oluşuyor. Otonakit olarak sizin için derlediğimiz Türkiye’nin en iyi kamp alanları yazımız ile kamping alanlarını inceleyip tatil rotanızı belirleyebilirsiniz.

1- Yedigöller Milli Parkı Bolu

Bolu ili sınırları içerisinde bulunan Yedigöller Milli Parkı içerisinde hem karavan hem de çadırla kalabileceğiniz ücretli kamp alanları bulunuyor. Bu eşsiz parkta, araları ortalama 100 metre mesafeli Deringöl, Büyükgöl, Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Seringöl ve Küçükgöl olmak üzere toplam 7 göl bulunuyor. Kampçılığın yanı sıra doğa yürüyüşü, bisiklet, olta balıkçılığı, piknik, kuş gözetleme ve yayla turizmi yapılabilen Milli Park, fotoğrafçılıkla ilgileneler için de muhteşem manzaralara sahip. Yedigöller Milli Parkı’nda kaynak sularının aktığı çeşmeler su ihtiyacınızı karşılıyor. Elektrik için WC ve mescitten faydalanabiliyorsunuz ancak bunun dışında bölgede elektrik bulunmuyor. Yedigöller kamp alanı ateş havuzlarında akşam saatlerinde ateş yakmanız serbest. İnternet ve telefon ise belli bölgelerde çekmeyebiliyor.

En iyi İkonik araba modelleri yazımızı hemen okuyun !

2-Ege Bölgesi Kamp Alanları

İster deniz kenarında ister orman içerisinde olun; doğayla baş başa ya da bir nehrin kıyısında mola verebileceğiniz Ege kamp alanları özellikle yaz tatilleriniz için harika doğal güzellikler sunuyor.

Azmakbaşı Camping Muğla

6000 m2 bir alanda kurulmuş bir ekolojik köyde çadır ya da karavanınızla doğal yaşamın tadına varabilirsiniz. Dalış, doğa yürüyüşü, balık tutmak ve yamaç paraşütü gibi aktivitelerin yanı sıra Ege’nin lezzetleri eşliğinde akşamları kamp ateşi etrafında günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Akyaka Gökova Orman Parkı

Muğla’da yer alan Gökova Orman Parkı çadır veya karavanınızla kamp yapabileceğiniz çok geniş bir alandan oluşuyor. Bu park içerisinde nehir kenarında, çam ormanının içinde ya da denize çok yakın 8 koydan birinde kamp yapabilirsiniz.Kamp bölgesinde kafe, restoran, market, elektrik, su hatta çamaşır ve bulaşıkhane bile bulunuyor. Aracınıza atlayıp direkt gidebileceğiniz ve başka hiçbir şey düşünmeden denizin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir tatil sizi bekliyor.

Babakamp Fethiye

Dünyada koruma altına alınan 100 dağ içerisinde yer alan Babadağ eteklerinde, plato üzerine kurulmuş özel bir tesiste kamp yapmanın tadına varabilirsiniz. Kamp alanının son bölümü toprak yoldan oluşuyor. Bölgede karavanınız için fazla enerji gerekebileceğinden elektrik sorunu yaşayabilirsiniz ancak çadır tatiliniz için bu durum söz konusu değil. Tesiste Ege’nin yöresel lezzetlerinin de olduğu üç öğün yemek şansınızın yanında; doğa yürüyüşleri, jeep safari ve yoga gibi spor etkinlikleri de yapabilirsiniz.

Kabak Koyu Fethiye

Fethiye kamp alanları içerisinde favorilerden biri olan Kabak Koyu çadır kamp alanı ve çadır pansiyonlarından oluşuyor. Kabak Koyu’na 4x4 bir araçla, deniz yolu ya da minibüslerle ulaşabilirsiniz. Kabak’ta koya ait küçük bir plaj ve çam ormanlarının tertemiz havası sizi karşılıyor. Kamp alanlarında elektrik, su ve yemek ihtiyaçlarınızı sağlayabiliyorsunuz.

Kelebekler Vadisi Ölüdeniz

80’den fazla kelebek türünün yaşadığı vadide çadır tatili için tesisler bulunuyor. Yüzme, dalış, kelebek turu, yürüyüş, kaya ve tırmanışı gibi çeşitli aktiviteler yapılabiliyor. Kamp alanlarında duş, sıcak su ve tuvalet bulunuyor. Bu bölgede direk karavanla kamp yapamasanız bile Ölüdeniz’de vadi yakınlarında karavanınızla konaklayabilir, tüm bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz.

Karagöl Kamp Alanı İzmir

İzmir yakınlarındaki Karagöl kamp alanı göl çevresindeki ormanlık alandan oluşuyor. Karaçam ve kızılçam ağaçlarıyla çevrili bölgede çadırınızı kurabilir, patika yollarda keyifli yürüyüşler yapabilir, göl kenarında kuğuları izleyebilirsiniz. Kamp alanında size konfor sağlayacak tesisler bulunmuyor. Ancak akşamları ateş yakılabiliyor. Temel ihtiyaçlarınız için büfe ve marketler de bulunuyor. Çadırlar için elektrik yok ve telefonlar da çok iyi çekmiyor.

Çubucak ve İnbükü Orman Kampı Marmaris

Bol oksijenli bu çam ormanlarında çadır ve karavan için konforlu kamp alanları bulunuyor. Her iki alanda da internet, duş, tuvalet, elektrik ve çamaşırhane gibi hizmetler mevcut. Çubucak Orman Kampı yiyecek yerleri ve market açısından elverişli iken İnbükü, büfe ve market anlamında yetersiz kalıyor. Bölgede denize girebilir, balık avlayabilir, bisiklete binebilir ve yılın yorgunluğunu doğada atabilirsiniz.

Datça Çadır ve Karavan Kampı

Datça’nın bakir koylarında çadırınızı kurup denizin ve güneşin tadına varabileceğiniz gibi, Aktur kamp alanında karavan ya da çadırınızla tam teşekküllü bir kamping keyfi yaşayabilirsiniz.

Ege’de ayrıca Kuşadası Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Bafa Gölü, Fethiye Katrancı Orman Kampı ve Köyceğiz gibi farklı kamp rotaları da bulunuyor.

3-Marmara Bölgesi Kamp Alanları

Marmara Bölgesi de kamp alanları açısından oldukça zengin alternatiflerden oluşuyor.

Çamlıköy Tabiat Parkı Tekirdağ

Bir tarafı plaj diğer tarafında göl bulunan tabiat parkında çadır ve karavanla konaklama yapılabiliyor. Temel ihtiyaçlar için büfe, ateş, odun, içme suyu, çeşme ve tuvalet bulunurken kamp alanında elektrik bulunmuyor.

Kıyıköy Kamp Alanı Kırklareli

Kıyıköy kamp alanı bu gölgenin en popüler kamping alanları içerisinde yer alıyor. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz konfora sahip bu kamp bölgesinde denize girebilir, Pabuç Deresi’nde bot ya da kano kiralayabilir ve aynı zamanda ormanın tadını çıkarabilirsiniz. İğneada Longoz Ormanları Kırklareli’nde bir diğer kamp alanı. Orman içerisinde mesire ve kamp yerlerinde doğa içerisinde vakit geçirirken denize girebilir, balık tutabilir, dere kenarında yürüyüşler yapabilirsiniz.

Sardala Koyu Kampı Kocaeli

Sardala Koyu ücretsiz kamp alanları içerisinde yer alıyor. Henüz fazla keşfedilmemiş bakir bir koyda şehir hayatından uzaklaşıp denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak bu bölgede kamp yapacaksanız her türlü ihtiyacınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Kocaeli bölgesinde Kefken ve Kerpe sahillerinde kamp tatili yapabilirsiniz.

Saroz Körfezi Çanakkale

Çanakkale kamp alanları içerisinde öne çıkan yerlerden biri olan Saroz kamp alanı sahil kenarında eşsiz denizin tadına varmak isteyenler için harika bir seçim olabiliyor. Dalmayı seviyorsanız bu alanı tercih edebilirsiniz. Ancak elektrik ve tuvalet gibi imkanları bulunmuyor. Tamamen doğal bir tatil için hazırsanız Saroz’un güzelliklerini deneyimleyebilirsiniz.

Kazdağları Kamp Alanı

Çanakkale ve Balıkesir’i birbirine bağlayan Kazdağları’nda Hızır Kamp tesislerinde konforlu bir çadır tatili yapabilirsiniz. Ayrıca Kazdağı Kamp Zeytinli Irmağı kenarında karavan ve çadır tatilcilerine bölgenin tüm doğal güzelliklerini sunuyor.

Cunda Adası Ada Camping Balıkesir

Balıkesir kamp alanları denilince ilk akla gelen yerlerden biri Cunda’da bulunan Ada Camping. Milli park içerisinde denize nazır karavan ya da çadır tatili yapabilirsiniz. Tesis sizi evinizin konforunda hissettirecek tüm donanımlara sahip.

Sarımsaklı Kamp Alanı Ayvalık

Saklı cennet olarak da bilinen Ayvalık Camping Sarımsaklı bölgesinde çadır kamp yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Sabah uyandığınızda ilk gördüğünüz muhteşem koy manzarası ve doğanın tadına varabilirsiniz.

Sakarya İl Tabiat Parkı

Su, elektrik ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kamp alanına gelirken yapmanız gereken tek şey kamp malzemeleri ve yiyeceklerinizi almak. Sakarya kamp alanları içerisinde bir diğer alternatif Poyrazlar Gölü kamp alanı. Bölgede bulunan tesis yiyecek, su ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

4-Akdeniz Bölgesi Kamp Alanları

Korsan Koyu Antalya

Korsan Koyu’nda ücretsiz olarak kamp yapabiliyorsunuz. Orman ve sahilin bir arada olduğu alanda çevre tesislerden yiyecek temin edebilirsiniz.

Salda Gölü Burdur

Bir dünya harikası olan Salda Gölü’nde kamp alanlarında bu eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak göle girmenin yasak olduğunu belirtmeliyiz.

Adrasan Kamp Alanları

Narenciye bahçeleri içerisinde Antalya’nın denizinin tadına varmak isteyenler için Adrasan kamp alanları açısından oldukça zengin bir bölge. Adrasan’da ücreti ve ücretsiz birçok kamp yerleri bulunuyor.

Çıralı Kamp Alanı Antalya

Olimpos kamp alanları içerisinde yer alan Çıralı kamping caretta carettalar ile tatil yapmak isteyenlerin favori adresi oluyor. Sıcak su, duş, elektrik, tuvalet gibi her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesiste dilerseniz üç öğün yemek de yiyebilirsiniz.

5- Karadeniz Bölgesi Kamp Alanları

Yeşilin doyasıya tadına varmak isteyenler için Karadeniz yaylalarında kamp yapabileceğiniz eşsiz alanlar bulunuyor.

Borçka Karagöl Artvin

Göl kenarında çadır kamp yerleri bulunuyor. Ancak aracınızı göl kenarına kadar getiremiyorsunuz. Belediyeye ait restoran ve piknik alanlarından faydalanabiliyorsunuz.

Balık Gölü Şavşat Artvin

Fazla kalabalık olmayan daha sessiz bir tatil tercih ediyorsanız Balık Gölü tam size göre. Ancak göl kenarında yiyecek bulma şansınız olmadığından mutfak alıverişinizi önceden yapmanız gerekiyor.

Badara Yaylası Rize

1850 m yükseklikte yer alan Badara Yaylası çadır ve karavanınızla Karadeniz’i keşfe çıktığınızda muhteşem güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor. Ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanda temel ihtiyaçlarınız için çevre işletmelerden faydalanabilirsiniz.

Livera Camping Trabzon

Maçka’ya 8 km uzaklıktaki kamp alanında çam ağaçlarının içinde doğayla baş başa bir tatil sizi bekliyor. Bu alanda kamp yaparken her an yağmur ve sise hazır olun.

Ülkemizdeki kamp alanları elbette ki sadece bu liste ile sınırlı değil. Batıdan doğuya çadır ve karavanla tatil yapmak isterseniz, ücretli veya ücretsiz birçok başka tesis bulunuyor. Böyle bir tatile çıkmadan önce rotanızda bulunan bölgeyi ve mevsimi düşünerek, kampa giderken yanınıza almanız gerekenleri hazırlamayı unutmayın. Barınma ihtiyaçlarınızın konforlu olması için yanınıza çadır içi matı, uyku tulumu, gölgelik ve yastık alabilirsiniz. Beslenme için soğutucu, kamp ocağı ve kamp alanları için yapılan özel alüminyum tencere ve tavaları tercih edebilirsiniz. Taşınabilir kamp masası ve sandalyelerini mesire yeri olmayan kamp alanlarında kullanabilirsiniz. Kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin yanı sıra kamp eczanesi olarak geçen ilk yardım çantasını da listenize ekleyebilirsiniz.

Siz de hayalinizdeki kamp tatili için en uygun araba modellerine Otanakit aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde hemen ulaşın !

Etiketler
CANLI DESTEK İÇİN TIKLAYINIZ KULLANIM KLAVUZU