YARDIM

Nasıl üye olurum?

 • Oto ticareti yapan bir firmaysanız herhangi bir teminat ödemeden üyelik işlemlerinizi hemen başlatabiliriz. Başvuru formunu doldurun, sizinle hemen iletişime geçelim!

Üyelik için gerekli koşullar nelerdir?

 • Şirket vergi levhanızda «oto, oto alım-satım, otomotiv, motorlu araçlar» gibi otomobil ticareti yapıldığına dair bir ibarenin olması yeterlidir.

Firmamdaki yetkili kişilere ekleme/çıkarma yapmak için ne yapmalıyım?

 • Satış temsilcinizle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Araç alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Araç alırken araç detay sayfasındaki tüm bilgileri eksiksiz okumalısınız. Özelikle ekspertiz krokisi, satıcı ve ekspertiz beyan alanlarında yazan bilgilere dikkat etmelisiniz. Aracı teslim lokasyonundan çıkartmadan önce kontrol etmeli ve araç bilgileri ile uyumsuzluk olması durumunda satış temsilciniz ile görüşmelisiniz.

Aldığım araç ayıplı mal statüsüne (kilometre düşürülmüş, airbag açmış) giriyor, ne yapmalıyım?

 • Satıcı beyanında beyan edilmeyen ayıplı mal durumlarında yetkili servislerden alınan belge ile kanıtlanması ve 7 gün içinde tarafımıza bildirilmesi halinde araç iptal veya geri devir yapılacaktır.

Aldığım araçta pert kaydı/ağır hasar kaydı mevcut, ne yapmalıyım?

 • Satıcı beyanında beyan edilmeyen pert/ağır hasar kaydı durumlarında Tüvtürk ve sigorta kayıtlarından alınan belge ile kanıtlanması ve 15 gün içinde tarafımıza bildirilmesi halinde araç iptal veya geri devir yapılacaktır.

Benim haricimde hiçbir yetkilimin araç almasını istemiyorum, ne yapmalıyım?

 • Firma yetkilileri belirlenirken websitesi şifresi ve 724ihale.com’a giriş yetkisi verilmemesi gerekmektedir. Bu yetkiler verildiği takdirde yetki verilen firma çalışanlarının 724ihale.com’da yapacağı tüm işlemlerden firma sahibi ve yöneticisi sorumludur.

Nasıl araç satarım?

 • 724ihale.com üzerinden aracınızın bilgilerini girerek anında fiyatlayabilirsiniz. Satışa sunmak istiyorsanız İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli illeri için ekspertiz ekibimizden randevu almanız gerekmektedir. Eksperlerimiz size gelerek araca yerinde ekspertiz yapıp satış için yükleyecektir. Belirtilen iller dışındaysanız aracı herhangi bir ekspertiz firmasında yaptırılmış ekspertiz raporu ile satışa sunabilirsiniz.

724ihale.com’dan aldığım aracı 724ihale.com’da satabilir miyim?

 • 724ihale.com’dan satın alınan araçların tekrar 724ihale.com’da açık artırmaya çıkarılması mümkündür. Alım tarihinden itibaren 6 ay içinde tekrar satışa tekrar çıkarılması durumunda satıcı komisyonu %50 indirimli olarak ödenir. Satın almış olduğunuz aracın tüm bilgilerinin satıcı olarak beyanınız doğrultusunda güncellenerek baştan yüklenmesi gerekmektedir.

Aldığım aracın bedelini farklı bir hesaptan gönderebilir miyim?

 • Aracı satın alan firma dışında başka firmadan tahsilat yapılamamaktadır. Sadece aracı satın alan firmanın yetkililerinden gelen ödemeler kabul edilmektedir.

Araç bedeli ve komisyon bedeli ödemesini hangi hesaba yapabilirim?

 • Hesap bilgilerine ulaşmak için tıklayınız. Ayrıca satın aldığınız araç için tarafımızdan gönderilen bilgilendirme e-postasında hesap bilgileri yer almaktadır.

Araç bedeli ve komisyon bedeli ödemesini ne zamana kadar yapabilirim?

 • Son ödeme tarihi aracı satın aldığınız günden itibaren 2 iş günüdür.

Ödemeyi yaparken açıklama bölümüne ne yazmalıyım?

 • Dekonta mutlaka satın alınan aracın plakasının yazılması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan ödeme işlem görmeyecek olup, hesaba iade edilecektir.

Satın aldığım aracı nasıl teslim alacağım?

 • Satıcı beyanında yer alan “Teslim Lokasyonu” bilgisi baz alınarak hareket edilmelidir. Teslim lokasyonu “Satıcı firma” olan araçları devri gerçekleştikten sonra tarafımızdan verilecek olan adres bilgisinden mesai saatleri içinde teslim alabilirsiniz. Teslim lokasyonu “Borusan Gebze” olan araçlar yine devri gerçekleştikten sonra 7/24 güvenlik birimimizden teslim alabilirsiniz. Aracı teslim alacak kişi 724ihale.com’a üye olurken kaydedilen yetkili isimler arasında yoksa veya aracı çekici firma teslim alacaksa hafta içi 16:30’a kadar müşteri temsilcinize bilgi vermeniz gerekmektedir.

Satın aldığım aracın devrini nasıl yapacağım?

 • Satın alınan tüm araçların devir işlemleri tarafımızca yapılmaktadır. Üye olurken alım vekaletnamesi verdiyseniz, devir işleminiz bu vekaletinize istinaden yapılacaktır. Üye olurken alım vekaletnamesi vermediyseniz, satın aldığınız araç için veya genel alım vekaleti vermeniz gerekmektedir. Firmanızda kayıtlı bulunan yetkili kişiler adına devir almak istiyorsanız, bu kişiler de tarafımıza alım vekaleti verebilir veya şahsen gelerek satış alabilir.

Aracımın devri ne zaman yapılır?

 • Devir süreci ödemeyi yaptığınız andan itibaren başlatılır. Satıcı beyanında bulunan devir süresi alanında devrin verileceği maksimum iş günü belirtilmektedir.

Aracımın devrini kendi adıma değil, müşterimin adına yapabilir miyim?

 • Satın aldığınız araçların devirleri sadece firmanızda yetkili olan kişiler adına yapılabilmektedir. Firmanızda siz dahil maksimum 4 kişi yetkili olabilir.

Araç detay bilgilerinde belirtilen ekspertizin kapsamı nedir?

 • Yapılan ekspertiz işleminde kaportada bulunan ana gözde parçalardaki boya değişme, ezik ve çiziklere bakılmaktadır. Araçlara motor, mekanik, kilometre, pert kontrolü ve servis kayıt kontrolü yapılmamaktadır. Ancak araçla ilgili satıcının beyan etmediği kilometre düşürme ile ilgili şikayetlerin 7 gün, pert itirazlarının 15 gün içinde bildirilmesi durumunda satıcı firma ile görüşerek sözleşme gereği araç konusunda uzlaşma sağlanabilmektedir.

Araç bilgilerinde yer alan “Mekanik Garanti Tipi” ne anlama geliyor?

 • Araç “Garantili” statüsünde satılıyorsa aracın motor mekanik sorumluluğu satıcıya aittir. Araç “Olduğu Gibi” statüsünde satılıyorsa aracın motor mekanik sorumluluğu alıcıya aittir.